Kızların Dünyası
evlilik
24 Mayıs 2013
0 YORUM
844 OKUNMA

Evlilikte 4S Kuralı

Mutlu bir evlilik neredeyse herkesin en büyük hayallerinden biridir. Ancak çoğu zaman büyük umutlarla başlanılan evlilik hayatına, daha büyük hayal kırıklıklarıyla devam ediliyor. Şunu unutmamak gerekiyor ki, mutlu evlilik emek ister.

Herkesi kıskandıracak mükemmellikte bir evlilik hayatına sahip olmak hayal değil. Yeter ki 4S kuralını göz önünde bulundurarak hareket edin.

4S Kuralı Nedir?

1. Sevgi:

Hepinizin bildiği gibi evliliğin ilk kuralı sevgidir. Karşılıklı olması koşuluyla tabii… Evlilik kararı alınırken yapılan en büyük hatalardan biri, ” Ben seviyorum, yetmez mi?” ya da ” Beni seven biri olsun, zamanla bende severim” düşüncesidir. Evliliğe başlarken önce karşılıklı sevgiye sahip olup olmadığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Hissettiğiniz duygular gerçek sevgi mi, yoksa sizi yanıltan duygular mı?

2.Saygı:

Ne evlilikte ne de ilişkilerde sevgi asla tek başına yeterli değildir. Saygının olmadığı yerde mutlu bir ilişkiden bahsedilemez.  Çiftler her koşulda birbirine saygı göstermek durumundadır. Aksi halde “Seviyorum ama…” cümlesinde ki ama lar kafanızın içinde sizi sürekli rahatsız edecektir.

3.Sadakat:

Sadakat bir ilişkinin temel yapı taşıdır. Unutmayın ki bir kez aldatan kişi, ne kadar pişman olduğunu söylesede bu sadakatsizliğin devamını getirecektir, “Nasıl olsa beni çok seviyor ve yine affeder.” diye düşünecektir. Ayrıca şunuda söylemek gerekir ki, karşınızdaki insanda sadakat eksikliği olduğunu düşünüyorsanız, o kişi sizin için doğru insan değildir.

4.Sabır:

Sabır son zamanlarda birçoğumuzun unuttuğu kavramlardandır. Ancak özellikle evliliklerin yürümesinde en önemli faktörlerden biridir. Çiftlerin birbirini sevdiği, saydığı kadar birbirlerine sabır göstermeleri de gereklidir.

loading...

You must be logged in to post a comment Login

Copyright © 2013 kizlarindunyasi.com

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz